Metody usuwania brodawek

Należy jednak rozważyć leczenie, aby pozbyć się brodawek. Istnieje wiele różnych rodzajów leczenia brodawek, ale żaden z nich nie działa stuprocentowo, a lekarze nadal nie są pewni, które z nich działają najlepiej. Nie jest niczym niezwykłym, że brodawka pojawia się ponownie po leczeniu. Najczęściej stosowane metody leczenia brodawek zwykłych i brodawek podeszwowych wykorzystują kwas salicylowy i krioterapię (zamrażanie).

Najlepszą z metod usuwania brodawek (wymrożenie) z zastosowaniem preparatu Wortie®
w warunkach domowych można porównać do profesjonalnych zabiegów zamrażania. Wortie dzięki wyjątkowej, precyzyjnej końcówce zamraża brodawki zwykłe lub brodawki podeszwowe do rdzenia, co skutkuje usunięciem brodawek. Kształt precyzyjnej metalowej końcówki Wortie pozwala na precyzyjne zastosowanie, ograniczone do brodawek zwykłych lub brodawek podeszwowych i uniknięcie kontaktu z otaczającą je zdrową skórą. To zapewnia lepszą aplikację bez bólu. Unikalna metalowa końcówka zapewnia skuteczność przenikania niskiej temperatury podczas zamrażania w głąb brodawki. Profil zamrażania przez Wortie utrzymuje się poniżej
0 stopni Celsjusza przez dłuższy czas niż inne produkty dostępne na rynku.

Po zastosowaniu produktu Wortie brodawka zwykła lub brodawka podeszwowa odpadnie
w ciągu 14 dni. Jedna aplikacja powinna wystarczyć do skutecznego usunięcia brodawki zwyklej lub brodawki podeszwowej. Jeśli konieczne będzie powtórne zastosowanie leczenia, wówczas należy je wykonać po 14 dniach od poprzedniego.

 

Leczenie brodawek

Czas jest jedynym "lekarstwem" na brodawki. Niezależnie od tego co się zrobi, zwykle ustępują samoistnie, jeśli sprawnie działa układ odpornościowy. Jednak zanim zniknie brodawka trwa to długo. Trzy na dziesięć brodawek zniknie w ciągu 10 tygodni. W ciągu dwóch lat dwie trzecie wszystkich brodawek zniknie bez leczenia. Ale jeśli nie ustąpią po dwóch latach, to znaczy, że wymagają leczenia. Brodawki wydają się utrzymywać dłużej u starszych dzieci i dorosłych.

 

Zamrażanie brodawek w warunkach domowych

Zamrażanie brodawki w domu to krioterapia z użyciem bardzo zimnej substancji. Krioterapia jest częstą metodą leczenia brodawek i może być wykonana w gabinecie lekarskim lub przy użyciu różnych produktów dostępnych bez recepty. Zamrażanie skóry powoduje uszkodzenie komórek chroniących brodawkę. Pod spodem brodawki może rozwinąć się pęcherzyk i spowodować jej odpadnięcie  lub uszkodzone komórki skóry są odrzucane przez organizm, w tym tkanka brodawek i tkanka zainfekowana wirusem.
Aplikacja zwykle zajmuje mniej niż minutę, a wyniki są widoczne w ciągu jednego lub dwóch tygodni.

Po leczeniu brodawka naturalnie odpada w ciągu kilku tygodni. Zabieg uznawany jest za bardzo bezpieczny
i ryzyko powstawania blizn jest niewielkie. Niedawno opracowano zaawansowane wersje zastosowań krioterapii. Te zaawansowane wersje zamrażają brodawkę z milimetrową precyzją, powodując tym samym mniejszy dyskomfort i minimalizując ryzyko zamrożenia otaczającej skóry.

 

Krioterapia z zastosowaniem ciekłego azotu.

Krioterapia jest standardowym sposobem usuwania brodawek i jest z powodzeniem stosowana od wielu lat przez pracowników służby zdrowia. Tradycyjnie ciekły azot był używany do zamrażania, ponieważ niszczy tkanki i dopływ krwi do brodawki. Krioterapia to standardowa metoda leczenia brodawek i może być wykonana przez lekarza. Aplikacja ciekłego azotu zwykle zajmuje mniej niż minutę. Lekarz może przyciąć brodawkę za pomocą małego noża przed zastosowaniem ciekłego azotu. Krioterapia za pomocą ciekłego azotu jest bolesna. Znieczulenie miejscowe zazwyczaj nie jest potrzebne, ale może być stosowane w niektórych przypadkach. Lekarz aplikuje ciekły azot za pomocą sondy lub wacika. Ciekły azot można również rozpylać bezpośrednio na brodawkę.

Większość brodawek wymaga od 1 do 4 zabiegów, w odstępach od 1 do 3 tygodni między każdym zabiegiem. Zwykle do skutecznego usuwania brodawki potrzeba tylko jednego lub dwóch zabiegów. Krioterapia jest zabiegiem bezbolesnym, z niewielkim uczuciem kłucia odczuwanym podczas leczenia. Kontynuacja leczenia może być konieczna w przypadku uciążliwych brodawek.