Najszybsze usuwanie brodawek

Preparaty dostępne w aptece obejmują: kremy, żele, płyny i plastry lecznicze zawierające kwas salicylowy, które złuszczają górną warstwę zaatakowanej skóry. Aerozole do krioterapii zawierające mieszaninę eteru dimetylowego z propanem zamrażają brodawkę, ale uważa się, że nie działają tak dobrze, jak kwas salicylowy.

 

Metaanaliza wykazała, że skojarzona terapia kwasem salicylowym i krioterapią charakteryzowała się wyższym wskaźnikiem wyleczeń niż stosowanie tylko kwasu salicylowego lub krioterapii. Pomiędzy zabiegami zamrażania, codziennie stosowano kwas salicylowy do brodawek. Nie należy stosować kwasu salicylowego, dopóki nie ustąpią jakiekolwiek pęcherze, strupy lub bolesność po krioterapii.

Oprócz stosowania kwasu salicylowego i krioterapii nie ma wystarczających dowodów na poparcie skuteczności innych terapii. 

Wybierając krioterapię, warto wiedzieć, że Wortie® ma lepszą skuteczność w porównaniu
z dostępnymi bez recepty najczęściej stosowanymi produktami do krioterapii.

Wortie® zamraża brodawkę silniej i dłużej niż produkty konkurencyjne.

Wortie® jest łatwiejszy w użyciu i posiada wyjątkowe cechy, dzięki czemu jest skuteczniejszy
i szybszy. Precyzję działania końcówki Wortie® można pokazać za pomocą obrazowania termicznego. Końcówka Wortie® ma średnicę 5 mm, co odpowiada średniemu rozmiarowi brodawki.

Najwyższa efektywność zamrażania

Badania laboratoryjne ex vivo wykazały, że Wortie® ma lepszy profil zamrażania niż inne produkty dostępne bez recepty. Jego profil zamrażania jest porównywalny z produktami używanymi do usuwania brodawek w gabinetach lekarskich.

 

l

*Badania dermatologiczne wykazały, że po brodawka powinna pozostawać poniżej punktu zamarzania przez co najmniej 30 sekund, aby zapewnić maksymalną skuteczność. Preparat Wortie® do usuwania brodawek I kurzajek spełnia ten wymóg.

 

Źródło: Br J Dermatol. 2011 Aug;165(2):233-46. doi: 10.1111/j.1365-2133.2011.10218.x. Epub 2011 May 26.Efficacy of topical treatments for cutaneous warts: a meta-analysis and pooled analysis of randomized controlled trials.Kwok CS1, Holland R, Gibbs S.

 

Leczenie brodawek podeszwowych

Czas jest jedynym "lekarstwem" na brodawki. Niezależnie od tego co się zrobi, zwykle ustępują samoistnie, jeśli sprawnie działa układ odpornościowy. Jednak zanim zniknie brodawka trwa to długo. Trzy na dziesięć brodawek znikną w ciągu 10 tygodni. W ciągu dwóch lat dwie trzecie wszystkich brodawek zniknie bez leczenia. Ale jeśli nie ustąpią po dwóch latach, to znaczy, że wymagają leczenia. Brodawki wydają się utrzymywać dłużej u starszych dzieci i dorosłych.